انواع PLC پنل های کنترل پی ال سی و نحوه کار آنها آموزش برق

می توانید ورودی و خروجی ها را از همین طریق فعال و غیر فعال کنید. LOGO مینی پی ال سی ای است که با روش برنامه‌ریزی خاص بر پایه مدارهای منطقی عمل می‌کند و از آن جهت کنترل برخی فرآیندها در تأسیسات برقی بکار می‌رود. پی ال سی ها دارای 4 نوع، مینی پی ال سی، پی ال سی کامپکت، پی ال سی ماژولار و پی ال سی رک می باشند. ماژول‌های ارتباطی قابل ارتقای این سیستم، اتصال به سیستم‌های BUS و اتصال‌های نقطه به نقطه را ممکن ساخته‌اند. قابلیت‌های کنترل حرکت، از محورهای سرعت، محورهای جهت‌یابی، عملکرد همگام نسبی و همچنین انکودرهای خارجی پشتیبانی می‌کند.

یک نظر ثبت کنید

مجموع ورودی و خروجی در این سری از انواع PLC فتک برابر 80 عدد است. در عمل، PLC یک کنترلر نرم‌افزاری است که اطلاعات را به صورت باینری دریافت کرده و بر اساس برنامه‌ای که در حافظه خود دارد، پردازش می‌کند. پس از آن نتیجه این پردازش به صورت پیرابند به سمت گیرنده‌ها ارسال خواهد شد. در نتیجه شما هر زمان که خواستید می‌توانید این فرایند پردازشی را تغییر داده و خروجی‌های مختلفی را به دست آورید.

نوع خروجی دیجیتال

انواع PLC پنل های کنترل پی ال سی و نحوه کار آنها آموزش برق

به جرئت می توان گفت این شرکت از بزرگترین شرکت های تولید کننده پی ال سی در آمریکا و حتی کل دنیاست. طی ادامه این متن، ما به معرفی و بررسی هر یک از انواع مختلف پی ال سی ها خواهیم پرداخت. البته، قبل از هر چیز، بیایید نگاهی کلی به چیستی و وظیفه اصلی و انواع PLC بیندازیم و با نحوه عملکرد آن بیشتر آشنا شویم. در این نوع از PLC بخش های اصلی مانند ورودی خروجی ها، پردازنده و ماژول های تغذیه از یکدیگر جدا بوده و هر کدام کارت های مستقلی دارند، اما امکان قرار دادن این بخش ها در کنار یکدیگر، به منظور تشکیل یک PLC وجود دارد. در این نوع پی ال سی ها، بر اساس معماری ای که یک PLC دارد، طبقه بنده می شوند. محصولی از شرکت زیمنس است که به منظور اتصال تجهیزات صنعتی نظیر PLC ها و HMI ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • راندمان و کارکرد فوق العاده و صرفه اقتصادی، برند Delta را به یکی از برندهای محبوب در حوزه اتوماسیون صنعتی تبدیل کرده است و در ایران نیز این برند پی ال سی محبوبیت بسیاری دارد.
  • ما در ادامه این متن، نه تنها به معرفی و بررسی کلی و دقیق این چهار دسته بندی می پردازیم، بلکه برخی از برند های معروف تولیدکننده پی ال سی ها را نام می بریم و به بررسی ان ها می پردازیم.
  • این نوع کنترلر از باد و هوای فشرده به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند.
  • در اتوماسیون ساختمان یا ماشین های کوچک از این نوع پی ال سی استفاده می گردد.
  • تک ولتاژ یکی از مرجع های مطمئن است که در زمینه فروش plc زیمنس فعالیت دارد؛ اگر می‌خواهید در زمان خرید plc زیمنس از یک جای مطمئن خرید کنید و از اورجینال بودن اطمینان داشته باشید، پیشنهاد ما به شما این مجموعه است.
  • مجموعه دماتجهيز سفارشات خرید شما را مستقیماً به سراسر کشور ارسال می‌نماید.

پی ال سی کامپکت نسبت به مینی پی ال سی ها اندازه ای بزرگتر داشته و تمامی اجزای آن از ورودی و خروجی ها گرفته تا پردازنده و منبع تغذیه درون یک جعبه یا باکس قرار گرفته اند. تعداد ورودی ها و خروجی های موجود در این نوع از پی ال سی ها تا 300 عدد می باشد و استفاده از آن در پروژه هایی که چندان بزرگ نیستند مناسب می باشد. از کاربردهای پی ال سی می توان به کنترل هرگونه ماشین و وسیله برقی، کنترل هر سیستم خط تولید، کنترل فرمان مدار ماشین های فرز پیشرفته و … اشاره کرد. صنایع خودرو سازی، صنایع پلاستیک سازی، صنایع سنگین، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع ماشینی و صنایع ساختمانی از جمله کاربردهای دیگری است که استفاده از پی ال سی در آنها ضروری می باشد. دوره آموزش plc در ایران طرفداران زیادی دارد زیرا این شغل از درآمد بالایی برخوردار است.

یک مثال خوب برای مینی پی ال سی ها کنترلگر هوشمند SR می باشد که استفاده بسیار راحتی دارد و می تواند کنترل تلفن همراه شما از را دور بپردازد. در رابطه با عملکرد پی ال سی می توان گفت که این در این دستگاه ها، برنامه نوشته شده از کامپیوتر به کنتاکتورها انتقال یافته و این کار با استفاده از مدار رابط یا اینترفیس انجام می گیرد. پس از آن بر طبق برنامه ای که نوشته شده است قادر به راه اندازی و کنترل دستگاه های مختلف می باشد. برای داشتن اطلاعات دقیق تر از پی ال سی ها و انواع ان ها، دسته بندی هایی برای آن ها طراحی کرده plc 1200 زیمنس اند.

در بخش برنامه‌نویسی تمام بلوک‌های دیجیتال، شبکه، آنالوگ و غیره بررسی‌شده و نحوه‌ی کار آن‌ها روی لوگو نمایش داده‌شده است. مانیتورینگ و کنترل لوگو از طریق اپلیکیشن، وب سرور و صفحه‌های طراحی‌شده توسط LWE صورت می‌گیرد. لطفاً جهت مشاهده‌ی سرفصل‌ها و لیست ویدئوهای این دوره روی عبارت لوگو زیمنس کلیک کنید.

همانطور که می دانیم گام اول در طراحی سیستم های خودکار انتخاب کنترلر مناسب است. این کنترلر باید توانایی انجام وظایف فعلی و ظرفیت توسعه های احتمالی را داشته باشد. توسعه های بعدی می تواند به صورت نرم افزاری، افزایش ورودی ها و خروجی ها، ارتباط با دیگر تجهیزات و غیره باشد. در ادامه بیشتر با گروه های اصلی کنترلرها آشنا شده و ویژگی های انواع PLC ها را بیشتر بررسی می کنیم. پیشرفت تکنولوژی در نیمه رساناها و ساخت میکروچیپ های با حافظه بالا باعث فراهم آوردن کنترل کننده های منطقی الکترونیکی برنامه پذیر می گردد.

معرفی انواع PLC های زیمنس و آموزش نحوه کار پی ال سی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار