شیرآلات صنعتی شیر گیوتینی پنوماتیک | kasrasaran

شیر چاقویی پنوماتیک یا شیر گیوتینی پنوماتیک برای حذف اپراتور از یک عملگر پنوماتیک استفاده می شود که با نیروی باد فشرده دیسک را در جهت عمودی به صورت خطی به حرکت در می آورد و مسیر سیال را باز و بسته می کند. شیر چاقویی برای باز و بسته کردن مسیر حرکت سیال با دو روش دسته ای و اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول به دلیل ساختار و طراحی ساده قیمت آن مناسب و طول عمر آن بالا می باشد. نشیمنگاه یا سطوح داخلی بدنه شیر که در اثر تماس قطعه مسدودکننده جریان با آن، شیر عمل آب‌بندی را انجام می‌دهد، نشیمنگاه یا سیت نامیده می‌شود. باید در نظر داشت در حالتی که شیر بسته‌ است، مجرابند با سیت‌ها در تماس است. سطوح سیت که در آب‌ بندی ایفای نقش دارند، جز تریم محسوب می‌شوند. شیر توپی یا بال ولو در واقع تکامل یافته شیر سماوری یا پلاگ ولو است.

در شیرهای دروازه ای معمولاً اتصال شیر و لوله به وسیله فلنج و پیچ و مهره بوده و برای جلوگیری از نشتی بین فلنج شیر و لوله، واشر آببندی (Gasket) گذارده می شود. قسمتی از شیر کشویی که در بالای بدنه قرار گرفته و به وسیله فلنج و پیچ و مهره به بدنه اتصال یافته، سرپوش فلزی (Bonnet) نامیده می شود و به منظور محکم شدن و جلوگیری از نشتی بین بدنه و سرپوش، واشر گذارده شده است. شیرهای کشویی بزرگ اصولاً باید قابلیت بسته شدن در حالت جریان کامل را داشته باشند ولی بعد از بسته شدن باید فشار توسط سامانه کنارگذر در طرفین شیر یکسان گردد و سپس اقدام به وبلاگ من را بررسی کنید بازکردن شیر شود. شیر گیوتینی زبانه استیل مهاب آب ایرانیان به منظور قطع و وصل جریان در سیال هایی نظیر مواد غلیظ ، خمیر کاغذ ، قیر و … تا حداکثر دمای 250 درجه سانتی گراد کاربرد دارند .

آب‏‌بندی شيرها به دو دسته‌‏ی داخلي و خارجي تقسيم مي‏‌شود.

در واقع این دستگاه را می توان با توجه به فاکتور های مختلف در انواع متعددی دسته بندی کرد. به عنوان مثال با توجه به نوع اتصال به مدل لاگ و ویفری تقسیم می شود. همچنین با در نظر گرفتن متریال و جنس به کار رفته در ساخت آن به مدل های استیل و فولاد و چدن و برنزی تقسیم شده است. علاوه بر آن انواع دستی و پنوماتیک این نوع شیر را بر اساس عملگر طراحی و تولید کرده اند که این دو مدل جزء مهم ترین مدل های این دستگاه به شمار می آیند.

  • • این شیر به دلیل محدودیت ساختار و متریال آب بندی برای استفاده در سیستم‌های لوله‌کشی با فشار و دمای بالا مناسب نیست.
  • معمولاً بانت به صورت اتصال رزوه‌ای (در شیرهای کوچک) یا فلنجی به بدنه متصل می‌شود.
  • شیر گیوتینی زبانه استیل به منظور قطع و وصل جریان در سیال هایی نظیر مواد غلیظ ، خمیر کاغذ ، قیر و … تا حداکثر دمای 250 درجه سانتی گراد کاربرد دارند.
  • شیر گیوتینی پنوماتیک جهت حذف اپراتور در کنترل و تنظیم سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

شیرآلات صنعتی شیر گیوتینی پنوماتیک | kasrasaran

به علاوه در پروژه هایی که محدودیت مالی وجود دارد، ورق استیل 304 ارزان قیمت تر از 316 است. شیرهای دروازه ای موازی در سامانه های عادی صنعت آب مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا ابعاد بزرگ، وزن زیاد و قیمت بالایی دارند ولی در شرایطی که اجسام خارجی در خط لوله زیاد یا سرعت عبور آب بسیار بالا باشد، از آن ها استفاده می شود. عمل اصلی شیر دروازه ای یا همان شیر کشویی (Gate Valve) در حقیقت قطع کامل و یا ایجاد ارتباط بین دو جریان سیال می باشد. این بدان معناست که این نوع شیرها یا بایستی کاملاً بسته باشند، یا کاملاً باز و در واقع به صورت نیمه باز نمی توان از آنها استفاده کرد. بازدید کننده محترم برای استعلام قیمت شیر چاقویی ( قیمت شیر گیوتینی ) می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دلیل صدای داخل رادیاتور یا شوفاژ چیست؟

بدنه شیر گیوتینی معمولآ از متریال های چدنی (GGG40 یا GG25)، فولادی یا استیل تولید میشود. جنس تیغه یا دیسک شیر چاقویی به دلیل تماس با سیال و تحمل دما و فشار سیال باید حداقل از متریال استنلس استیل استیل یا فولاد با پوشش های کرم و آلومینیوم برنز تولید شود. نوعی فیلتر هست که اغلب با انجام فرایند RO جهت تصفیه و شیرین کردن آب به کار میرود. به کمک برق جریان آب قطع و وصل میشود که مارک این شیر هانتر هست. شیر های اتوماتیک آلومینیومی برای اتصال آبپاش های آبیاری بارانی به رایزر. شیرآلات پیلوت دار که حداکثر فشار سیال را کنترل میکند و اغلب کاربرد ایمنی دارد و قابلیت نصب فشار سنج را دارند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار