مفتول سیاه پخته یا مفتول سیاه آنیل شده جهت کشش کاری و گالوانیزاسیون صنایع مفتولی توری کالا | fouladgostar

در ادامه مطلب ما به ارائه اطلاعاتی در مورد روش تولید این محصول فولادی می پردازیم. این ویژگی سبب شده تا دارای فرم گیری و شکل پذیری آسان و کار کردن با آن راحت باشد. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی موجب شده تا کاربرد های متنوعی نیز داشته باشد. مفتول سیاه در اندازه های مختلف تولید می شوند و هرکدام از آن ها استفاده ی خاصی دارد.

یکی از پر مصرف ترین و پر طرفدارترین محصولات مفتولی که در صنایع مختلف کاربرد وسیع و گسترده ای دارد . این نوع مفتول به واسطه نرمی مضاعف ، استحکام کششی و پیچشی که دارد می تواند به طور وسیع در صنعت ساختمان سازی ( علی الخصوص جهت آرماتوربندی ) ، صنعت بسته بندی ، قالب بندی و سایر زمینه های صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد . مفتول های سخت صنعتی در صورت لزوم داخل کوره های ویژه آنیل تا دمای 800 الی 900 درجه سانتی گراد و شرایط خلاء حرارت داده می شوند تا کاملا نرم شده و برای مصرف در آرماتوربندی، بسته بندی، ساخت انواع مفتول گالوانیزه و توری و شبکه های فولادی و… مفتولهای سخت صنعتی در صورت لزوم داخل کوره های ویژه آنیل تا دمای 800 الی 900 درجه سانتی گراد و در شرایط خلاء حرارت داده می شوند تا کاملاً نرم شده و برای مصرف در آرماتور بندی، بسته بندی، ساخت انواع مفتول گالوانیزه و توری و شبکه های فولادی و … مفتول آنیل شده(پخته) (black annealed wire) با نام تجاری مفتول پخته شده معروف است.

مفتول سیاه آنیل شده

همانطور که گفتیم سیم آرماتوربندی در دو نوع فابریک و تسمه ای تولید میشوند و در مورد هر کدام از آن ها توضیحات لازم را ارائه کردیم و تنها به جهت یادآوری باید اشاره کنیم که سیم آرماتوربندی نوع تسمه ای که از ورق های فلزی و ضایعات ساخته میشوند قیمت مناسب تری دارند و ارزان تر هستند. شرکت صنایع پیچ و مفتول مازندران با کد ثبتی 932 از سال 1372 در زمینه تولید انواع پیچ در گریدهای مختلف و همینطور مفتول های آنیل فسفات شروع به فعالیت نم… فروش انواع توری های صنعتی از قبیل توری استیل , فایبر , کارخانه سیم مفتول جوشی
فروش انواع ورق های پانچ استیل و آهن و گالوانیزه و آلومینیوم
فروش انواع عایق مانند پشم سنگ… آنیل پیوسته یکی از متداول ترین روش ها در آنیل ورق است، در این فرآیند دمای ورق افزایش پیدا کرده و خواص آن در حین تولید بهبود می یابد. آنچه که در این فرآیند مهم است جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای ورق بوده چرا که موجب صرف انرژی بسیار زیاد برای خنک کردن مجدد ورق خواهد شد.

  • که آن هم ماده اولیه محصولاتی از قبیل توری حصاری، سیم خاردار، گابیون و … می باشد.
  • آنیلینگ در متالورژی و علم مواد یک عملیات حرارتی می باشد؛ که باعث تغییراتی در خواص فیزیکی و شیمیایی فلزمیگردد.
  • همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید در شبکه های اجتماعی ما نظیر کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام عضو شوید.
  • فرآیند گرمایش باعث حرکت اتم ها و توزیع مجدد و نیز از بین بردن نابجایی ها در فولاد می شود و پس از خنک شدن، فولاد متبلور می شود.
  • البته این نکته قابل ذکراست که استحکام کششی و مقاومت آن در برابر شرایط بد جوی و اکسیداسیون از مفتول گالوانیزه گرم پایین تر است .

علم و صنعت به عنوان اولین شرکت انجام کشش استیل در ایران
علم و صنعت به عنوان اولین تولید کننده میلگرد و دیگر محصولات با فرایند کشش استیل، توانسته است تا نام خود را در بین انواع شرکت های مختلف کشور به شهرت برساند. در قسمت قبل به بررسی روش کلی تولید مفتول کشش شده پرداختیم که بخشی از آن در تولید انواع مفتول ها ثابت است. در این قسمت قصد داریم مراحل جزئی که روی کیفیت مفتول موثر خواهند بود را شرح دهیم. این عمل بر روی مفتول سخت صنعتی (آهن) و مفتول پخته شده (
آنیل شده ) صورت می گیرد. در پروسه آنیل کردن که یک درمان حرارتی برای رسیدن به خواص نهایی ماده است ، حرارت دادن باعث رفع معایب کریستالی موجود در فلز گشته و ساختمان کریستالی و خواص مکانیکی اولیه برگشته و ماده در حداقل سطح انرژی قرار می گیرد .

مفتول سیاه پخته یا مفتول سیاه آنیل شده جهت کشش کاری و گالوانیزاسیون صنایع مفتولی توری کالا | fouladgostar

سیم هایی که برای آرماتوربندی مورد استفاده قرار میگیرند هم به شکل کلاف و هم به صورت کیلویی به فروش می رسند و قیمت آن ها مثل همه ی محصولات فلزی تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل نوع وایرود، برند، کارخانه و تولید کننده، قیمت میلگرد در بازار، میزان نرمی سیم آرماتوربندی و مهم تر از همه نوسانات ارز است. بدین صورت که به هر نوع عملیات حرارتی که منجر به تشکیل ساختاری بجز مارتنزیت و با سختی کم و انعطاف پذیری زیاد شود اطلاق می شود. عملیات حرارتی آنیل به سری فرآیند های مشخص تر و دقیق تر تقسیم می شود. این تقسیم بندی براساس دمای عملیات، روش سرد کردن، ساختار و خواص نهایی است. مفتول سیاه قابل اعتماد است و به راحتی نمی شکند و شما مجبور نیستید در طول پروژه آن را گره بزنید و به طور خاص طوری ساخته شده است. که تحمل فشار و شرایط محیطی را دارد و همین مزیت آن را جهت ساخت و ساز ( برای فیکس کردن و تنظیم میلگرد آهن )، کشاورزی و مصارف صنعتی مناسب کرده است.

روند کلی تولید مفتول کشش شده

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار